بهداشت و پزشکی

فرمول کاهش و افزایش وزن چیست ؟ +ویدئو

فرمول کاهش و افزایش وزن که در این نوشتار ارائه شده است. این فورمول به شما کمک می کند وزن متعادل خود را پیدا کنید. همچنین با رعایت نکات بهداشت تغذیه علاوه بر سلامت جسمی اندامی متناسب به دست آورید. چاقی هم خود یک بیماری است و هم عامل خطر برای چند بیماری مهم غیرواگیر است. از نظر پزشکی فرد چاق به کسی می‌گویند که وزنش برای قد او زیاد باشد.
شاخص نمایه توده بدنی (BMI ) تعیین می‌کند که فرد چاق است یا خیر؟

چاقی عامل خطر در بیماری ها

چاقی به عنوان یک بیماری ناشی از فعالیت فیزیکی کم و تغذیه نامناسب است. چاقی به عنوان یک عامل خطر در بیماری های غیرواگیر همچون قلبی و عروقی، اسکلتی و عضلانی، دیابت، فشار خون، انواع سرطان ها و سکته های قلبی و مغزی اثرگذار است. این نمایه از طریق تقسیم وزن به مجذور قد به متر بدست می‌آید. اگر این شاخص بین ۱۸ تا ۲۵ بود وزن فرد طبیعی است. اگر بین ۲۵ تا ۳۰ بود فرد دارای اضافه وزن است و اگر بالاتر از ۳۰ بود فرد چاق محسوب می‌شود.

مثال: قد: ۱٫۷۹ (متر)، وزن: ۷۷ (کیلوگرم) >>> 24 =( 1.79 × ۱٫۷۹) ÷۷۷ = BMI >>> یعنی شاخص وزنی، عدد ۲۴ است.

آمارها نشان می دهند که ۶۰ درصد جمعیت بزرگسال کشور دارای اضافه وزن هستند. یعنی به طور کلی دو سوم جمعیت کشور اضافه وزن یا چاقی دارند. شاید تا به حال شنیده باشید که با کاهش مقدار خاصی از کالری ورودی در طی روز، می توان مقدار مشخصی وزن کم کرد. و یا بالعکس. این قانون تا حدی مشکل دارد و از جایی به بعد جواب نخواهد داد. چون با کاهش وزن، انرژی مصرفی روزانه هم کاهش می یابد و این قانون به مشکل می خورد.
در این ویدیو، فرمول کاهش و افزایش وزن ارائه می شود که از نظر ریاضی صحیح تر است و قطعا نتیجه بهتری در پی خواهد داشت.

فرمول کاهش و افزایش وزن

منابع:  تسنیم    /  clipo.tv

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم مطالعه کنید: ایران گرفتار چاقی است + اینفوگرافیک

مقالات تصادفی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close