پایگاه خبری دانستنی آنلاین یک رسانه اجتماعی است که با ارائه مطالب به صورت چندرسانه ای ، با آموزش صحیح و شکیل و همچنین شید ها و مکانیزم های اثربخش با هدف آگاهی مردم و ایجاد تأثیر مثبت در استفاده از سبک زندگی ایرانی – اسلامی شکل گرفته است .

این پایگاه خبری در تلاش است که با پاسخ دادن به پرسش های ذهنی کاربران و افزایش دانش محوری اقدام به تولید محتوای سالم، صحیح و رسمی دیجیتال نماید تا سطح اطلاعات کاربران را افزایش دهد. با توجه به این که یکی از مشکلات اقتصادی کشور ، عدم آگاهی عموم در خصوص نحوه صحیح استفاده از منابع و کالاهای کشور است، در این پایگاه تلاش شده است که نحوه صحیح استفاده از کالا و خدمات نیز معرفی شود که مصرف کننده محصول یا خدمات، بتواند با آگاهی کامل از آنها استفاده نماید .

در سال ۱۳۷۶  برای نخستین بار یک برنامه اطلاع رسانی ، ارتباطی و رسانه ای در قالب یک برنامه تبلیغاتی برای یک شرکت برنامه ریزی طراحی شد که در مطبوعات کشور رونمایی گردید . این برنامه به دلیل بهره مندی از یک شید خاص که اکنون به آن تولید محتوا در یگ برنامه آموزشی ترویجی و تبلیغاتی می نامند بسیار اثربخش جلوه کرد که موجب جذب چندین شرکت بزرگ در این برنامه شد و آنها نیز با بکار گیری طرح های گرافیکی جدید به آن پرو بال دادند .

این برنامه موفق در سال ۱۳۸۸ همزمان با پیام مقام معظم رهبری در اجرای طرح اصلاح الگوی مصرف تبدیل به پروژه ای تحت عنوان آگاهی مصرف گردید و در اختیار سازمان ها و شرکت های بزرگ قرار گرفت . پروژه آگاهی مصرف با اجرای برنامه های آموزشی ، فرهنگی و تبلیغاتی در کشور توسعه پیدا نمود و با مطالعه نتایج این برنامه به این باور رسیدیم که این پروژه می بایست در قالب یک رفتار و فعالیت رسانه ای و فرهنگی با حمایت های معنوی وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی  و سازمان های مرتبط توسعه پیدا نماید.

به همین منظور همگام با توسعه و گسترش فضای مجازی، پایگاه خبری دانستنی آنلاین به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی گردید و معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد با صدور مجوز ، فعالیت رسانه ای این پایگاه را با نام « دانستنی آنلاین » به رسمیت شناخت و در زمستان سال ۱۳۹۵ پروانه فعالیت  انتشار رسانه ای آن را با شماره ۷۸۸۳۹ و به نام صاحب امتیاز آن جناب آقای سیدرضا جمشیدی، صادر نمود .

 

همانطور که در خصوص حضور دانستنی آنلاین در رسانه های کشور مطرح شد ، این پایگاه قصد دارد فرهنگ عمومی کشور را توسعه دهد و تلاش می نماید با تولید مطالب و محتوا، آگاهی مصرف را در جامعه ترویج دهد.

این پایگاه خبری مانند سایر رسانه ها دارای بخش های مختلف شامل اخبار ، رویدادها ، ارائه گزارش ها و تفسیر های خبری و رسانه ای، انتشار گزارش های آگهی، تولید و نشر آگهی های رپرتاژی  و درج آگهی های تبلیغاتی به صورت متن محور، طرح محور و گرافیک محور است که در این میان تولید و درج آگهی های معتبر کشور در قالب آگهی های آگاهی مصرف و افزایش دانش مصرف کنندگان به صورت تولید محتوا در قالب های متنی و گرافیکی و … از برنامه های پایگاه خبری دانستنی آنلاین می باشد .

پایگاه خبری دانستنی آنلاین با نام انگلیسی DanestanyOnline  و تحت دامنه www.danestanyonline.ir  فعالیت می نماید که البته دامنه های danestany.com  یا danestanionline.ir  بر روی نام اصلی ری دایرکت هستند . لذا بدیهی است استفاده از هر نام مشابه، سوء استفاده از نشان ثبتی دانستنی آنلاین است و پیگرد قانونی دارد .

Close