4

راهکارهای سفیدتر شدن دندان ها

  • کد خبر : 5931
  • 03 مرداد 1395 - 8:40
راهکارهای سفیدتر شدن دندان ها

اگر به دنبال راهی برای سفیدترشدن دندان هایتان می گردید پیشنهادهای جالب و مفیدی برایتان داریم برای رفع تیرگی دندان راه های زیادی وجود دارد پیشنهادهای مختلف درمانی ما را در ادامه مطلب بخوانید و به کار ببندید مطمئن باشید نتیجه می گیرید.سلامت و سفیدی دندان‌ها تأثیر زیادی در چهره شما دارد؛

#مراقبت_دندان #دانستنی بیشتر_بدانیم

اگر به دنبال راهی برای سفیدترشدن دندان هایتان می گردید پیشنهادهای جالب و مفیدی برایتان داریم برای رفع تیرگی دندان راه های زیادی وجود داردپیشنهادهای مختلف درمانی ما را در ادامه مطلب بخوانید و به کار ببندید مطمئن باشید نتیجه می گیرید.

 سلامت و سفیدی دندان‌ها تأثیر زیادی در چهره شما دارد؛ با دندان‌های سفید می‌توان با اطمینان بیشتری لبخند زد. بهتر است کمی هم برای دندان‌های خود وقت بگذارید و تغییر را در چهره خود احساس کنید. دندان‌‌ها ممکن است به دلایل زیادی از جمله پیری، جنس دندان و به علت پوسیدگی‌ها، سیاه یا خاکستری شوند. بسیاری افراد سراغ انواع راه‌حل‌ها برای سفید کردن دندان‌ها می‌روند. اگر دندان‌هایی تیره دارید، بهتر است برای چک کردن سلامت آن ها دست به کار شوید و هرچه زودتر به پزشک مراجعه کنید.

در این مطلب برای آشنایی شما شیوه‌های سفید کردن دندان‌ها و نکاتی که باید قبل از سفید کردن دندان‌ها رعایت شود، برایتان آورده‌ایم. اگر شما هم دلتان می خواهد مانند هنرپیشه‌های هالیوودی لبخند بزنید، این مطلب برای شماست.

همه فاکتورهای تیرگی دندان

به مرور زمان و وقتی سنتان بالا می‌رود، موهایتان شروع به سفید شدن می‌کنند اما دندان‌ها چنین نیستند، آن‌ها با گذشت زمان سفیدی خود را از دست می‌دهند. دکتر مایکل آپا، دندان‌پزشک زیبایی در نیویورک می‌گوید با بالا رفتن سن، بیرونی‌ترین لایه مینای دندان نازک‌تر می‌شود و عاج که جزو لایه‌های درونی است بی‌حفاظ می‌ماند. این اتفاق اجتناب‌ناپذیر است اما سیگار کشیدن و مصرف غذاها و نوشیدنی‌هایی رنگی که می‌توانند پارچه را لک کنند می‌تواند وضعیت را بدتر کنند و موجب شوند این تغییر رنگ دندان‌ها زودتر اتفاق بیفتد بخصوص اگر شما عادت نداشته باشید بلافاصله بعد از مصرف این گونه مواد مسواک بزنید.

چرا خاکستری می‌شوند؟

اگر تمام دندان‌ها با هم تیره شوند، احتمال پوسیدگی آن‌ها کم است. این باید نتیجه جرم حاصل از خوردن و آشامیدن یا در اثر خوردن برخی داروها باشد، در واقع خاکستری شدن دندان‌ها می‌تواند علت‌های متفاوتی داشته باشد، مثلا دکتر آپا، دندان‌پزشک زیبایی در نیویورک می‌گوید: «خاکستری شدن می‌تواند به دلیل استفاده از آنتی‌بیوتیک تتراسایکلین باشد که معمولا برای عفونت‌های تنفسی و آکنه‌های عفونی تجویز می‌شود. این دارو میزان کلسیم را در مینای دندان افزایش می‌دهد و در نتیجه رنگ‌ها تیره‌تر به‌نظر می‌رسد.

اگر در سنین نوجوانی و جوانی از این دارو استفاده می‌کردید دندان‌ها به مرور تغییر رنگ می‌دهند و خاکستری می‌شوند و این روند با افزایش سن ادامه می‌یابد. اگر یک یا چند دندان مجاور هم تیره شوند (معمولاً خاکستری یا قهوه‌ای) احتمالا آبسه‌ای پر از چرک در زیر آن‌ها تشکیل شده است. در این حالت امکان این‌که دندان‌پزشک با جراحی ریشه دندان بتواند آن را نجات دهد وجود دارد اما اگر توجه نکنید، آبسه استخوان نگاهدارنده دندان را می‌خورد که در این صورت باید دندان را کشید.

فرمولی برای سفیدی دندان‌ها

سفید کردن دندان‌ها، روشی است که با استفاده از آن، رنگ زرد یا قهوه‌ای دندان‌ها را از بین می برند و دندان‌ها سفید و براق می‌شوند و شما لبخندی درخشان خواهید داشت. روش‌های متفاوتی برای سفید کردن دندان‌ها وجود دارد؛ از سفید کردن دندان‌ها به وسیله مواد شیمیایی گرفته تا استفاده از اسیدهای ضعیف و لیزر. گاهی‌اوقات ممکن است دندان‌پزشک با استفاده از ابزار خاصی، سطح دندان را سایش دهد و تغییر رنگ‌های سطحی دندان‌های شما را از بین ببرد، ولی آنچه بیش از سایر این روش‌ها طرفدار دارد، سفید کردن دندان‌ها با مواد شیمیایی است.

سفید کردن دندان‌ها ممکن است کاملاً در مطب دندان‌پزشکی انجام شود یا این که دندان‌پزشک، وسایل و موادی را در اختیار شما بگذارد تا خودتان در منزل، دندان‌هایتان را سفید کنید. بسیاری از افراد، تکنیک سفیدکردن دندان‌ها در خانه را ترجیح می‌دهند چون دیگر مجبور نیستند چند جلسه به دندان‌پزشک مراجعه کنند، اما مسلم است آنچه پزشک در مطب انجام می‌دهد تأثیر بیشتری دارد.

یک ساعته، دندان برفی شوید

این روزها در مطب‌های دندان‌پزشکی از دستگاهی به اسم زوم استفاده می‌شود که می‌توان با استفاده از آن خیلی سریع دندان‌ها را سفید کرد؛ روش کار آن ساده است ابتدا دندان‌پزشک ژل مخصوص دستگاه را که به لحاظ علمی به‌گونه‌ای طراحی شده که قابل استفاده با لامپ دستگاه باشد، روی دندان‌ها می‌مالد. لامپ دستگاه و ژل سفید‌کننده به کمک همدیگر به آرامی به دندان‌ها‌یتان نفوذ کرده و تغییر رنگی و بدرنگی‌ها را از بین می‌برند و در عرض 45 دقیقه دندان‌های شما حتی تا 6 درجه سفیدتر می‌شوند البته اگر دندان‌ها خیلی خاکستری شده باشند، نه تنها این روش بلکه هیچ روش دیگری هم نمی‌تواند سفیدی اولیه دندان‌ها را به آن‌ها بازگرداند.

سفیدکننده‌ها برای چه دندان‌هایی جواب نمی‌دهند

برای برخی از نواقص دندانی مثل بد ساخته شدن مینا و عاج استفاده از ترکیبات سفید‌کننده دندان جواب چندانی نمی‌دهد و نیاز به درمان‌های تکمیلی مثل لامینیت وجود دارد، همچنین دندان‌هایی که بسیار حساس باشند نیز کاندید خوبی نیستند.

نوار سفید کننده بخریم؟

در داروخانه‌ها نوارهای سفیدکننده‌ای برای دندان‌ها وجود دارد که ادعا دارند دندان‌ها را در مدت کوتاهی سفید می‌کنند. در این نوارها درصد بالایی پروکسید هیدروژن وجود دارد که می‌تواند دندان را سفید کند اما نباید در استفاده از آن‌ها زیاده‌روی کرد.

قبل از سفید کردن دندان‌ها باید بدانید

قبل از اقدام به سفید کردن  باید مواردی را در نظر گرفت، از جمله این‌که سفید کردن دندان‌ها روی کامپوزیت مؤثر نیست و  بهتر است از سفید کردن دندان‌هایی که با این مواد ترمیم شده‌اند خودداری کنید، قبل از سفید کردن دندان‌ها باید از سلامت دندان و لثه مطمئن شد. سفید کردن دندان‌ها را نمی‌توان در مورد کسانی که لثه‌های ملتهب دارند یا دچار پوسیدگی دندان هستند به کار برد. پس از سفید کردن ممکن است، دندان‌ها تا مدتی به سرما و گرما حساس باشند و بهتر است از خوردن غذاها و آشامیدنی‌های داغ یا سرد خودداری کنید تا این حالت زودتر برطرف شود. همچنین به‌علت باز شدن منافذ دندان هنگام سفید کردن دندان تا 24 ساعت پس از سفید کردن از خوردن و آشامیدن غذاها و نوشیدنی‌های رنگی مثل خورش‌های رب‌دار، قرمه‌سبزی، نوشابه و چای خودداری کنید.

چرا لبه دندان‌ها  پیدا نیست؟

هنگامی‌که لبخند می‌زنید، لبه دندان‌ها مشخص نیست. در این موارد با استفاده از کامپوزیت رزین،  روکش یا لامینیت می‌توان بر این مشکل فائق آمد. پیش از انجام کار باید وضعیت بر هم آمدن دندان‌ها در فک‌ از سوی دندان‌پزشک بررسی شود.

نگین بچسبانیم؟

نگین با استفاده از چسب مخصوصی و با مواد پرکننده هم رنگ دندان به دندانتان چسبیده می‌شود. در تمام این مراحل شما به دست خودتان به مینای دندان‌تان آسیب زده‌اید تا نگینی را بر سطح آن بچسبانید.

بیماری‌های لثه آرام به شما حمله می‌کنند

باقی ماندن پلاک‌های میکروبی و مسواک زدن محکم و خشن می‌تواند به لثه آسیب برساند. با بالا رفتن سن میزان ترشح بزاق دهان کاهش می‌یابد و همین امر برای لثه‌ها خوشایند نیست و در سنین بالا، 70درصد افراد به نوعی از بیماری‌های لثه‌ مبتلا هستند.

نکته هایی که شاید به کارتان آید

با دقت مسواک بزنید

تصور کنید دهان 4 بخش دارد ، سمت راست، یکی چپ، یکی پایین و یکی در بالا، هر بخش را 30 ثانیه مسواک بزنید، نخ دندان موادغذایی را از داخل دندان ها بیرون می‌کشد و نمی‌گذارد پلاک‌های میکروبی تشکیل شود و اکسیژن بین لثه‌ها و دندان‌ها حرکت می‌کند.

تیرگی دندان‌ها

اگر تمام دندان‌ها با هم تیره شوند،  باید به علت جرم حاصل از خوردن و آشامیدن یا در اثر خوردن برخی داروها باشد.

منبع: دکتر سلام

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات: 0 / 5. تعداد امتیازات: 0

به این خبر امتیاز دهید

0/5 (0 نظر)
لینک کوتاه : https://danestanyonline.ir/?p=5931

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

فرم جستجو

تبلیغات در سایت   درباره ما   تماس با ما

logo-samandehi