1

چیدمان وسایل خانه به شیوه فنگ‌شویی

  • کد خبر : 4949
  • 24 خرداد 1395 - 14:08
چیدمان وسایل خانه به شیوه فنگ‌شویی

با استفاده از تکنیک‌های فنگ‌شویی بدون صرف هزینه و با همان وسایلی که در اختیار دارید چیدمانی تازه و متناسب را تجربه کنید؛ چیدمانی که گردش جریان و انرژی مثبت در خانه شما را تقویت می‌کند.

#فنگ_شویی #دانستنی #بیشتر-بدانیم #چیدمان_منزل

فنگ شویی در لغت به معنای آب و باد است و به هنر چیدمان محیط برای ایجاد تعادل و هماهنگی بهتر میان انرژی هایی که ما را احاطه کرده اند، گفته می شود. اصول فنگ شویی با زندگی های پراضطراب و خانه های مدرن ما مطابقت دارد.

 با استفاده از تکنیک‌های فنگ‌شویی بدون صرف هزینه و  با همان وسایلی که در اختیار دارید چیدمانی تازه و متناسب  را تجربه کنید؛ چیدمانی که گردش جریان و انرژی مثبت در خانه شما را تقویت می‌کند.

ما به شما می گوییم چگونه می‌توانید با چند تغییر مختصر چیدمانی براساس قواعد فنگ‌شویی داشته باشید.

جای آینه کجاست؟

مگر می‌شود خانه‌ای را پیدا کرد که در آن آینه نباشد. در تمامی‌ خانه‌ها دست کم دو تا سه آینه دیواری بزرگ وجود دارد که از دیدگاه کارشناسان فنگ‌شویی ایده‌آل است. اما این که آینه‌ها در جای مناسب خانه جاگذاری‌ شده‌اند یا نه! بسیار مهم است. حتی فرم آینه‌ها و جنس قابی که برای آن ها در نظر گرفته می‌شود بسیار مهم است.

چیدمان وسایل خانه به شیوه فنگ‌شویی2- پایگاه اینترنتی دانستنی ایران

هدف: از دیدگاه کارشناسان فنگ‌شویی وجود آینه در بخش‌های مختلف خانه به چرخش تعادل انرژی درخانه کمک می‌کند. اما نصب‌کردن آینه مقابل در ورودی، نصب کردن دو آینه درست مقابل یکدیگر یا آینه‌کاری در سقف خانه به هیچ وجه توصیه نمی‌شود چراکه این گونه جانمایی‌ها به هدر رفتن انرژی یا راکدماندن انرژی و حرکت آن میان دو آینه منتهی می‌شود.

کدام نوع لوستر توصیه شده؟

از دیدگاه کارشناسان فنگ‌شویی روشن‌ بودن تمامی زوایا و گوشه‌های خانه یکی از مهم‌ترین اصل‌ها برای حفظ جریان گردش انرژی است. بنابراین انتخاب لوستری کریستالی می‌تواند بهترین گزینه برای انتشار نور به نقاط مختلف خانه باشد.

چیدمان وسایل خانه به شیوه فنگ‌شویی3- پایگاه اینترنتی دانستنی ایران

هدف: در شرایطی که زاویه‌ها و گوشه‌های خانه تاریک است جریان در این مناطق راکد می‌شود و ثبات انرژی در این ناحیه مانع چرخش انرژی و متعادل شدن آن در فضای خانه می‌شود. بنابراین  افراد خانه دچار خستگی، کسلی و بی‌حوصلگی می‌شوند.

چه تابلویی بزنید؟

این که چه تابلویی برای نشیمن خانه‌تان انتخاب کنید؛ کاملاً به سلیقه هنری شما مربوط است. پس برای انتخاب تابلو به حستان اعتماد کنید. اگر با تماشای تابلویی احساس شادی می‌کنید و انرژی می‌گیرید آن را انتخاب کنید؛ اما مراقب باشید بهترین گزینه انتخاب قاب‌های چوبی و فلزی است.

هدف: مهم ترین علتی که برای پرهیز از قاب‌ شیشه‌ای وجود دارد این است که شیشه در میان عناصر پنج‌گانه چوب،خاک، آب، فلز و هوا وجود ندارد و استفاده از آن در خانه به ایجاد اختلال در جریان گردش انرژی منتهی می‌شود.

چه پرده‌ای برای نشیمن بهتر است؟

پنجره اگرچه می‌تواند نور نشیمن خانه را تأمین کند و زیبایی و روشنایی روز را به خانه بیاورد اما هرگز نباید لخت و بدون پرده رها شود. کارشناسان فنگ‌شویی توصیه می‌کنند حتماً پنجره‌ها را با پرده پارچه‌ای‌ یا توری بپوشانید. از دیدگاه آن ها بهترین انتخاب پرده توری با ضخامت متوسط و رنگ روشن است.

چیدمان وسایل خانه به شیوه فنگ‌شویی- پایگاه اینترنتی دانستنی ایران4

هدف: پنجره‌ها مهم‌ترین عوامل هدر رفتن انرژی در خانه هستند. این انرژی ممکن است انرژی گرمایشی یا سرمایشی خانه باشد یا انرژی‌که از محبت و مراوده اعضای خانواده تشکیل شده باشد. بنابراین داشتن پوشش مناسب کمک می‌کند تا انرژی‌ها در خانه ذخیره شوند و هدر نروند.

بلور‌های رنگی را فراموش نکنید.

اگر اهل تزئین خانه با اشیای دکوری؛ مخصوصاً بلور و کریستال هستید، می‌توانید به توصیه کارشناسان فنگ شویی سراغ دکوری‌های قرمز و بنفش یا حتی یشمی بروید. مثلا گلدانی یشمی رنگ روی میز ناهارخوری بگذارید یا یک شکلات‌خوری قرمز رنگ روی میز عسلی بگذارید  یا در قفسه دکوری ها از مجسمه‌های شیشه‌ای قرمز و بنفش استفاده کنید تا بتوانید به گردش و جریان انرژی های مثبت در خانه کمک کنید.

هدف: استفاده از بلورهای رنگی به شما کمک می‌کند تا به جریان گردش انرژی به ویژه انرژی شادی و رفاهی در خانه کمک کنید و به این ترتیب کانون محبت خانواده را که همان مکانی است که با اعضای خانواده گرد هم می‌آیید، همیشه پر انرژی حفظ کنید.

چه نوع ساعتی انتخاب کنیم؟

ساعت، نبض هر خانه‌ای است. بدون ساعت زمان را از دست می‌دهید و بی‌نظمی بر زندگی حاکم می‌شود. بهترین ساعتی که می‌توانید برای نشیمن خانه انتخاب کنید یک ساعت با قاب چوبی یا فلزی اما با اشکال گرد و منحنی است. نکته مهم آن است که ساعتتان هرگز بدون باتری نماند که این بزرگ ترین اشتباه در قانون فنگ‌شویی است.

هدف: از دیدگاه قواعد فنگ‌شویی باید ساعت خراب، بدون باتری و شکسته را از خانه دور کرد. ساعتی که عقب مانده، کار نمی‌کند یا شکسته است به معنای آن است که شما زمانتان را از دست داده‌اید و این می‌تواند تأثیر منفی بر عملکرد روزانه شما داشته باشد.

جایگاه گیاهان آپارتمانی کجاست؟

نگهداری از گیاهان در خانه بویژه در آپارتمان تأثیر زیادی در کاهش استرس، اضطراب و تنش‌های ناشی از زندگی مدرن و ماشینی دارد. اما در میان انبوه و تنوع گیاهان کدام یک از آن ها در تعدیل انرژی‌های خانه بیشتر مؤثرند. کارشناسان فنگ‌شویی، گیاهان برگ پهن با رنگ‌های سبز، قرمز و بنفش را مناسب‌ترین انتخاب می‌دانند.

چیدمان وسایل خانه به شیوه فنگ‌شویی- پایگاه اینترنتی دانستنی ایران5

هدف: مهم ترین دلیل انتخاب گیاهان برگ پهن با رنگ سبز و قرمز قابلیت زیاد آن ها در جذب انرژی‌های منفی و امواج ناشی از وسایل برقی در خانه است. این گیاهان به راحتی‌ می‌توانند افکار منفی را از محیط خانه دور و هوای محیط را بهتر پاکسازی کنند.

چه نوع مجسمه‌ای بخرید؟

یکی از روش‌هایی که کارشناسان فنگ‌شویی از آن به عنوان راهی برای ایجاد ثبات و امنیت در خانه یاد می‌کنند، استفاده از مجسمه‌های سنگین در بخش‌هایی از خانه است که افراد خانه بیشترین زمان خود را در آن محل می‌گذرانند. برای نمونه اگر هر شب در کنار اعضای خانواده جمع می‌شوید و با یکدیگر صحبت می‌کنید بد نیست یک مجسمه سنگین که ترجیحاً فلزی باشد در آن ناحیه داشته باشید.

هدف: طرح و شکل مجسمه کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد. تنها کافی است که شما از حضورش انرژی مثبت بگیرید و آن را دوست داشته باشید. با قرار دادن یک مجسمه فلزی در اتاق نشیمن می‌توانید از بروز حس ناامنی در میان اعضای خانواده پیشگیری کنید.

مبل را کجا بگذاریم؟

اگر در خانه دیواری دارید که می‌توانید مقابل آن مبل و کاناپه‌تان را قرار دهید، بهترین جای خانه برای قرار دادن مبل را در اختیار دارید. بزرگ‌ترین کاناپه را پشت به دیوار بگذارید و مابقی مبل‌مان را حول آن بچینید. اگر دیواری ندارید که مبل را پشت به آن بگذارید، سراغ جایی بروید که افراد با نشستن روی مبل روبه‌روی در ورودی خانه قرار بگیرند.

هدف: مهم‌ترین دلیل برای قرار دادن مبل پشت به دیوار این است که نشستن در این شرایط احساس امنیت اعضای خانواده‌ را تقویت می‌کند چراکه در این حالت دیوار به‌عنوان یک پشتوانه و تکیه‌گاه برای فرد تلقی می‌شود. از طرفی قرار گرفتن در ورودی در دیدرس به افراد این امنیت را می‌دهد که در جریان رفت و آمدها قرار بگیرند.

کجاها فرش پهن کنیم؟

اگر با پهن کردن فرش در سراسر خانه احساس خوبی دارید حتماً این کار را بکنید. راه‌رفتن روی فرش مانع از جذب سرمای زمین می‌شود و حس امنیت و آرامش را به افراد منتقل می‌کند، اما اگر دوست دارید کف سرامیکی خانه را ببینید و به فراخور دکوراسیونی که دارید از فرش استفاده کنید؛ پیشنهاد می‌کنیم علاوه بر اتاق نشیمن و ناهارخوری در سالن ورودی خانه نیز فرش پهن کنید.

چیدمان وسایل خانه به شیوه فنگ‌شویی6چیدمان وسایل خانه به شیوه فنگ‌شویی- پایگاه اینترنتی دانستنی ایران5

هدف: یکی از مهم ترین دلایلی که کارشناسان فنگ‌شویی برای پهن کردن فرش نزدیک در ورودی ذکر می‌کنند القای حس امنیت به فردی است که از خیابان‌ شلوغ و پرترافیک وارد خانه شده است.

چند نکته‌ که شاید نمی‌دانستید.

  در صورتی که لوستر کریستال به دکوراسیون خانه‌تان نمی‌آید و تناسبی با آن ندارد، می‌توانید از آویزهای کریستال درست مقابل پنجره استفاده کنید تا با انعکاس نور به زوایای مختلف خانه کمک کنید.

   مهم نیست در حال حاضر از چه پرده‌ای استفاده می‌کنید اما هر روز صبح برای ۲۰ دقیقه آن را کنار بزنید و پنجره‌ها را باز کنید و در ساعت‌های دیگر روز آن را ببندید.

  انتخاب قاب چوبی یا فلزی برای آینه‌ها در اولویت است و بهتر است فرم آینه‌ها گرد یا مستطیل باشد.

   کارشناسان فنگ‌شویی قرار دادن گیاهان آپارتمانی با برگ‌های قرمز و صورتی را بهترین انتخاب برای افزایش نشاط اعضای خانواده و اشتهای کودکان بدغذا می‌دانند.

منبع: ممتاز نیوز

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات: 0 / 5. تعداد امتیازات: 0

به این خبر امتیاز دهید

0/5 (0 نظر)
لینک کوتاه : https://danestanyonline.ir/?p=4949

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

فرم جستجو

تبلیغات در سایت   درباره ما   تماس با ما

logo-samandehi