اینترنت و رایانهخودرومالی و اقتصادی

وقتی هکرها ثبت سفارش می کنند

بر اساس خبرهایی که گاه شایعه و گاه موثق خوانده می شوند ، سایت ثبت سفارش خودروهای وارداتی به کشور حک شده و چند هزار خودروی خارجی در سیستم ثبت شده و اجازه ی ورود پیدا کرده اند.

پس از انتشار این موضوع وزارت صنایع و معادن در بیانیه ای وارد شدن حدود ۵ هزار خودرو را به وسیله ی هک سایبری ثبت سفارشات تکذیب و انجام این کار را غیر قابل انجام دانست.

از سوی دیگر سازمان بازرسی کل کشور طبق بیانیه ای اعلام کرد که هیچ کدام از این خودروها توسط این ارگان ثبت نشده و فقط با هک دیتا بیس در تاریخ ۲۷ تیر سال گذشته رخ داده است. این نفوذ ها در چند مرحله و با نام کاربری پرسنل دفتر مقررات صورت گرفته است. پیگیری این افراد در دست اقدام بوده و IP هایشان شناسایی شده است.

تحلیل نویسنده پایگاه خبری دانستنی آنلاین : در روزگاری که وارد کردن قطعات ریز خودرو از هفت خان رستم می گذرد و بروکراسی اداری پیچیده ای را می طلبد ، وارد کردن نه یک خودرو، بلکه چند هزار خودرو و گذراندن آن ها از اراضی قانونی حتی در شب تاریک نیز نیازمند سحر و جادو یا داشتن یک باند قدرتمند و پر نفوذ می باشد.حال آن که سود فروش هر یک این خودروها در زمان توقف واردات تا چند صد میلیون تومان نیز می رسد ، امیدواریم که پیگیری و چیده شدن دست چنین اشخاصی از مسولیت ها زودتر انجام شود.

پایگاه خبری دانستنی آنلاین

مقالات تصادفی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close