امداد و نجات

تست شعله بر روی دوکش بخاری ها را چگونه انجام دهیم ؟

تست شعله بر روی دوکش بخاری ها که بردیوار تعبیه شده است یک کار بسیار ضروری است تا از باز بودن مسیر آن اطمینان حاصل کنیم.

اقدامات اولیه پیش از نصب بخاری

باتوجه به آغاز فصل سرما و نیاز به وسایل گرمایشی بخصوص بخاری در منازل ، خانواده ها کم کم نسبت به آماده سازی و نصب بخاری های گازی خود اقدام می کنند.

اما قبل از هر اقدامی خانواده ها  لازم است نکات ایمنی در رابطه با نحوه نصب و استفاده از این وسیله گرمایشی را بدانند زیرا عدم آگاهی کافی مردم درباره طریقه نصب درست بخاری و وسایل گازی و راه های مقابله با گازگرفتگی در زمستان موجب مرگ تعدادی از عزیزانمان شده است.

این نوشته راهم بخوانید: توصیه‌های ایمنی نصب وسایل گازسوز و گرمایشی + ویدئو

 

آمارهای پزشکی قانونی و سازمان آتش نشانی متاسفانه نشان می دهد که سال به سال ، بر شمار قربانیان ناشی از استنشاق گاز یا به اصطلاح عموم ، گاز گرفتگی افزوده شده است.

برای این امر دلایل چندی ذکر شده است که عمده ترین آنها به ضعف آموزشی مردم در نحوه استفاده از وسایل گاز سوز باز می گردد و در رتبه دوم ، وسایل گاز سوز پرتعدادی در بازار وجود دارد که استاندارد نیست و به فراوانی هم تولید و توزیع می شود.

نحوه تست شعله بر روی دوکش بخاری ها

آنچه در این نوشتار به آن تأکید داریم اولین مرحله برای نصب بخاری یا هر وسیله گرمایش است که لازم است منواکسید کربن حاصل از سوخت گاز آن باید به بیرون از واحد مسکونی منتقل شود.

برای این کار لازم است حتما قبل از نصب بخاری، تست شعله بر روی دوکش بخاری ها که بردیوار تعبیه شده است انجام شود تا از باز بودن مسیر آن اطمینان حاصل کنیم.

در تصویر زیر نحوه صحیح تست شعله بر روی دوکش بخاری ها توسط کارشناس سازمان آتش نشانی را ببینید و حتماً انجام دهید. با این امید که بارعایت کلیه نکات ایمنی شاهد هیچ گونه حادثه ای برای هموطنان عزیزمان نباشیم.

تست شعله بر روی دوکش بخاری هاتست شعله بر روی دوکش بخاری ها

منبع تصویر: professormadjidsamiico

پایگاه خبری دانستنی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close