1

ایران در برابر سوریه به پیروزی رسید

  • کد خبر : 156789
  • 11 بهمن 1402 - 22:56
ایران در برابر سوریه به پیروزی رسید
دانستنی آنلاین: تیم ملی فوتبال ایران در مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام ملت های آسیا در ضربات پنالتی برابر سوریه توانست پیروز شود.

دانستنی آنلاین: تیم ملی فوتبال ایران در مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام ملت های آسیا در ضربات پنالتی برابر سوریه توانست پیروز شود.

به گزارش دانستنی آنلاین؛ تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه امروز چهارشنبه (۱۱ بهمن) در مرحله یک هشتم نهایی هجدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در ورزشگاه «عبدالله بن خلیفه» شهر دوحه به مصاف تیم ملی سوریه رفت که این دیدار در پایان ۱۲۰ دقیقه با تساوی یک به یک خاتمه یافت. مهدی طارمی(۳۴ – پنالتی) برای ایران و عمرالخربین(۶۴ – پنالتی) برای سوریه گل زدند.

در ضربات پنالتی کریم انصاریفرد، رامین رضاییان، امید ابراهیمی، مهدی ترابی و احسان حاجی صفی پنج پنالتی ایران را به گل تبدیل کردند و علیرضا بیرانوند توانست پنالتی دوم سوریه را مهار کند تا در نهایت ایران ۵ بر ۳ به برتری برسد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود تا به مصاف ژاپن برود.

گزارش بازی:

ایران:

ضربه اول: کریم انصاری فرد (گل)

ضربه دوم: رامین رضاییان (گل)

ضربه سوم: امید ابراهیمی (گل)

ضربه چهارم: مهدی ترابی (گل)

ضربه پنجم: احسان حاج صفی (گل)


سوریه:

ضربه اول: پابلو صباغ (گل)

ضربه دوم: فهد یوسف (گل نشد)

ضربه سوم: ایهم اوسو (گل)

ضربه چهارم: علاء الدالی (گل)

ضربات پنالتی 

دقیقه 2+120/ دو نیمه 15 دقیقه‌ای وقت‌های اضافه نیز به پایان رسید. حالا ضربات پنالتی تعیین‌کننده برنده بازی و حریف ژاپن در مرحله یک‌چهارم نهایی است.

دقیقه 119/ در حالی که علی قلی زاد در نیمه دوم جایگزین علیرضا جهانبخش شده بود، در دقیقه 119 جای خود را به مهدی ترابی داد.

دقیقه 118/ سوری‌ها توپ را از سمت راست ارسال کردند که توپ به دست علاء الدالی برخورد کرد و خطای هند اعلام شد.

دقیقه 116/ علاء الدالی در محوطه جریمه ایران به دست شجاع خلیل زاده سرنگون شد، ولی داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه 114/ شوت محکم محمد محبی از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 110/ ضربه سعید عزت اللهی با اختلاف زیادی نسبت به دروازه سوریه راهی اوت شد.

دقیقه 109/ پاس کات‌بک علی قلی زاده به امید ابراهیمی رسید و او هم شوت محکمی زد، ولی باز هم مدافعان سوریه مانع رسیدن توپ به دروازه تیمشان شدند.

دقیقه 106/ پرتاب بلند احسان حاج صفی با ضربه سر روزبه چشمی همراه شد، اما قبل از اینکه کریم انصاری فرد به توپ برسد، دروازه‌بان سوریه توپ را در اختیار گرفت.

آغاز نیمه دوم وقت های اضافه 

دقیقه 1+105/ نیمه اول وقت اضافه بدون عبور توپ از خط دروازه‌ها به اتمام رسید.

دقیقه 103/ امید ابراهیمی پاس عمقی برای کریم انصاری فرد ارسال کرد، ولی سرعت توپ بالا بود و به اوت رفت.

دقیقه 102/ ایران فشار آورد و روی دو ضربه کرنر تلاش کرد گل بزند، اما عبدالرحمن ویس توپ را دفع کرد.

دقیقه 92/ تلاش علاء الدالی ثمری نداشت و شوت او با پای راست از سمت چپ محوطه جریمه راهی به دروازه ایران پیدا نکرد.


دقیقه 11+90/ 
داور کره‌ای در سوت خود دمید. 90 دقیقه با نتیجه تساوی یک-یک پایان یافت و دو تیم باید 30 دقیقه دیگر بازی کنند.

دقیقه 6+90/ ضربه پای چپ ابراهیم حصار از سمت چپ محوطه جریمه در مرکز دروازه مهار شد. سوریه فشار زیادی آورد و بازیکنان ایران در چند مرحله، توپ را دفع کردند.

دقیقه 1+90/ علاء الدالی مهاجمی که به جای عمر خربین راهی زمین شد، ضد حمله‌ای سریع را ترتیب داد. مهدی طارمی برای جلوگیری از پیشروی او دست به خطا زد و با کارت زرد دوم جریمه شد؛ اخراج از زمین.

دقیقه 83/ ایران هرچه زده به در بسته خورده؛ سردار آزمون ضربه سری را روانه دروازه کرد، اما باز هم مدنیه توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 86/ پاس عمقی عزت اللهی تند و تیز بود و رضاییان هرچه تلاش کرد به توپ نرسید.

دقیقه 80/ علی قلی زاده موقعیت تک به تک دیگری را از دست داد. مهدی طارمی در ادامه روی زمین افتاد، اما این بار داور کره‌ای اعتقادی به پنالتی نداشت و کارت زرد را به مهاجم ایران نشان داد.

دقیقه 79/ مهدی طارمی توپ را رد کرد تا آزمون در موقعیت بهتری قرار بگیرد، ولی شوت «سردار» کم‌جان بود و در آغوش مدنیه جای گرفت.

دقیقه 76/ پای عمقی آزمون به دست طارمی برخورد کرد و او نتوانست شانس خود برای گلزنی را امتحان کند.

دقیقه 68/ علیرضا جهانبخش هم شانس خود را امتحان کرد، ولی شوت زمینی او را احمد مدنیه به راحتی جمع کرد.

دقیقه 66/ شوت محکم سعید عزت‌اللهی از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیادی از بالای دروازه سوریه به بیرون رفت.

گل دقیقه 63/ عمر خربین پشت ضربه پنالتی ایستاد. او توپ را به آرامی به مرکز دروازه ایران فرستاد و بازی را به تساوی کشاند.

دقیقه 59/ پابلو صباغ با بیرانوند تک به تک شد و ضربه خود را به بیرون زد. دروازه‌بان ایران، او را سرنگون کرد و پرچم کمک‌داور به نشانه آفساید بالا رفت، اما در بازبینی صحنه مشخص شد روز به چشمی آفساید را پُر کرده و داور هم با کمک VAR رأی به اعلام پنالتی داد.

دقیقه 56/ باز هم پاس در عمق از جهانبخش و باز هم طارمی در موقعیت تک به تک، ولی این بار هم موفق نبود و ضربه‌اش را دروازه‌بان دفع کرد.

دقیقه 53/ کرنر ارسالی رضاییان را آزمون با سر زد که مدافع سوریه، توپ را از روی خط برگرداند. البته بازیکنان ایران اعتقاد داشتند توپ از خط رد شده است.

دقیقه 52/ سردار آزمون در موقعیت تک به تک، ضربه خود را به دروازه‌بان کوبید. در ادامه می‌توانست دروازه بدون دروازه‌بان را باز کند، اما ایهم اوسو دروازه را نجات داد.

اغاز نیمه دوم

نیمه اول به پایان رسید

دقیقه 5+45/ ارسال سوری‌ها از سمت راست را بیرانوند جمع کرد و نیمه اول با همان نتیجه یک بر صفر به سود ایران پایان یافت.

دقیقه 43/ سردار آزمون روی اشتباه مدافع سوریه فرصت خوبی داشت تا اختلاف را به دو گل برساند، اما ضربه او به بازیکن حریف برخورد کرد.

 دقیقه 34/ مهدی طارمی پشت توپ ایستاد و توپ را به سمت چپ دروازه‌بان سوریه زد. جالب اینجاست که یکی از اعضای کادر فنی سوریه، جهت ضربه را به درستی پیش‌بینی و به احمد مدنیه اعلام کرد، ولی او خلاف جهت پرید!

دقیقه 33/ مهارت مهدی طارمی به کمک ایران آمد. پاس عمقی بلند جهانبخش در محوطه جریمه به طارمی رسید. ایهم اوسو، مهاجم ایران را سرنگون کرد و داور کره‌ای به نشانه اعلام پنالتی در سوت خود دمید. VAR هم خطا را تأیید کرد.

دقیقه 29/ پاس عمقی زیبای مهدی قائدی به مهدی طارمی رسید. او در موقعیت تک به تک تصمیم گرفت به سردار آزمون پاس بدهد، اما توپ عرض دروازه را طی کرد و از دست رفت.

دقیقه 27/ شوت سرضرب احسان حاج صفی را دروازه‌بان سوری در دو مرحله جمع کرد.


دقیقه 25/ 
شوت مهدی قائدی از پشت محوطه جریمه را احمد مدنیه به کرنر فرستاد. دروازه‌بان سوریه برای لحظاتی احساس ناراحتی کرد، اما به بازی ادامه داد.


دقیقه 23/ 
ارسال رامین رضاییان از روی نقطه کرنر به خوبی روی سر سردار آزمون ننشست و موقعیت از دست رفت.

دقیقه 19/ ضدحمله سریع ایران می‌توانست به فرصت خوبی منجر شود، اما پاس عمقی مهدی طارمی به علیرضا جهانبخش نرسید.

دقیقه 17/ سوریه اولین موقعیت جدی را روی دروازه ایران ایجاد کرد. ارسال از سمت چپ با هدف استفاده عمر خربین انجام شد، ولی مدافعان ایران توپ را دور کردند.

دقیقه 13/ توپ و میدان در دست ایران است. رامین رضاییان پاسی عرضی و زمینی از سمت راست ارسال کرد، ولی مهاجمی در محوطه جریمه نبود و توپ به مدافع سوریه رسید.

دقیقه 11/ پاس تک‌ضرب سامان قدوس به رامین رضاییان نرسید و مدافع سوریه، توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 7/ سردار آزمون دو ضربه زد که هر دو راهی به دروازه نداشت. ضربه اول او روی پاس عمقی علیرضا جهانبخش را احمد مدنیه دفع کرد و شوت دوم هم از بالای دروازه به بیرون رفت. البته پرچم کمک‌داور به نشانه آفساید بالا رفت.

بازی با سوت داور آغاز شد.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا 2023 به مصاف همدیگر رفتند.
تیم ملی فوتبال ایران با ثبت سه پیروزی در مرحله گروهی، صدرنشین گروه C شد و به مرحله یک‌هشتم نهایی رسید. سوریه نیز در گروه B با حضور استرالیا و ازبکستان، چهار امتیاز کسب کرد و یکی از چهار تیمی لقب گرفت که با وجود ایستادن در رتبه سوم گروه به مرحله حذفی رسیده است. شاگردان هکتور کوپر در مجموع سه بازی مرحله گروهی، تنها یک گل زدند و یک گل خوردند. ایران نیز 9 گل به ثمر رساند و دو گل دریافت کرد. برنده این بازی حریف ژاپن در مرحله یک‌چهارم نهایی خواهد بود. سامورایی‌ها امروز (چهارشنبه 11 بهمن 1402) با نتیجه سه بر یک بحرین را شکست دادند و راهی مرحله بعدی شدند.

اطلاعات بازی

تاریخ برگزاری: چهارشنبه 11 بهمن ۱۴۰۲ (31 ژانویه ۲۰۲۴)
ساعت برگزاری: 19:3۰ به وقت تهران
تورنمنت و هفته: مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت های آسیا
داور: کیم جونگ-هیئوک
ورزشگاه: عبدالله بن خلیفه – دوحه قطر
گلزن: 
کارت زرد: تیم ملی ایران: شجاع خلیل زاده 16 – علیرضا بیرانوند 62 – سعید عزت‌اللهی 71 – محمد محبی 73 – مهدی طارمی 81 و 1+90

تیم ملی سوریه:

کارت قرمز: مهدی طارمی 1+90

ترکیب دو تیم
ایران: علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی، شجاع خلیل زاده، روزبه چشمی، رامین رضاییان، سامان قدوس، سعید عزت اللهی، مهدی قائدی، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون

سوریه: احمد مدنیه، ایهم اوسو، موید العجان، عبدالرحمن ویس، خلیل الیاس، ایزیکیل هام، ثائر کروما، محمود الاسود، عمار رمضان، ابراهیم حصار و عمر خربین

حاشیه بازی:

** محمدحسین کنعانی‌زادگان پس از انجام سه بازی مرحله گروهی برای ایران، در دیدار امشب مقابل سوریه به دلیل دو کارته بودن و محرومیت حضور ندارد.

** سید مجید حسینی و صادق محرمی به علت مصدومیت دور از فهرست تیم ملی ایران مقابل سوریه هستند.

** تیم ملی ایران با سه تغییر نسبت به آخرین بازی مرحله گروهی بازی امشب مقابل سوریه را آغاز کرده که روزبه چشمی، رامین رضاییان و علیرضا جهانبخش به ترتیب جانشین کنعانی‌زادگان، محرمی و علی قلی‌زاده شده‌اند.

** آریا یوسفی، جوان‌ترین بازیکن اردوی تیم ملی ایران پس از سه مسابقه دوری از فهرست، برای اولین بار با غیبت سه بازیکن به لیست دیدار برابر سوریه رسیده است.

** تیم ملی سوریه با یک تغییر در ترکیب خود نسبت به آخرین بازی برابر هند امشب مقابل ایران حاضر شده که عمر خربین با رفع مصدومیت جانشین پابلو صباغ شده است.

** مهدی طارمی پس از باز کردن دروازه سوریه به کنار زمین آمد و پیراهن مجید حسینی و صادق محرمی، دو بازیکن مصدوم تیم ملی ایران را در دست گرفت.

** صادق محرمی با عصا به ورزشگاه آمده و در کنار مجید حسینی و مرتضی پورعلی گنجی، دو مدافع مصدوم دیگر مشغول تماشای بازی هستند.

** طارمی در حالی پنالتی را تبدیل به گل کرد که ابتدا قرار بود سامان قدوس ضربه را بزند.

** جو ورزشگاه کاملا به سود ایران است و تقریبا دو جایگاه را هواداران سوری به خود اختصاص دادند.

** براتی، افشاریان، اصولی، ساکت و حیدری از هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، بهاروند رئیس سازمان لیگ، محمدرضا کشوری فرد و … برای تماشای دیدار ایران و سوریه در ورزشگاه حضور دارند.

** محمدحسین کنعانی‌زادگان، مدافع مصدوم تیم ملی در کنار پژمان منتظری و اشکان دژاگه، دو بازیکن سابق ایران نشسته است.

مقایسه آماری پنج بازی آخر ایران و سوریه:

پوستر AFC برای بازی امشب ایران و سوریه: 

زمان پخش بازی ایران و سوریه در کشورهای مختلف:


 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات: 5 / 5. تعداد امتیازات: 100

به این خبر امتیاز دهید

0/5 (0 نظر)
لینک کوتاه : https://danestanyonline.ir/?p=156789

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

فرم جستجو

تبلیغات در سایت   درباره ما   تماس با ما

logo-samandehi