2
از امروز به مدت یک هفته؛

آغاز ثبت نام مرحله دوم پیش‌فروش خودرو

  • کد خبر : 142457
  • 03 خرداد 1402 - 14:17
آغاز ثبت نام مرحله دوم پیش‌فروش خودرو

دانستنی آنلاین: مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها از چهارشنبه ۳ خرداد برای متقاضیان واجد شرایط آغاز ، و به مدت یک هفته ادامه دارد. متقاضیان واجد شرایط از امروز می توانند برای ثبت پنج اولویت خودرویی مورد نظر خود اقدام کنند. به گزارش دانستنی آنلاین، اولین گام از فرآیند ثبت‌نام برای شرکت در دومین مرحله […]

دانستنی آنلاین: مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها از چهارشنبه ۳ خرداد برای متقاضیان واجد شرایط آغاز ، و به مدت یک هفته ادامه دارد. متقاضیان واجد شرایط از امروز می توانند برای ثبت پنج اولویت خودرویی مورد نظر خود اقدام کنند.

به گزارش دانستنی آنلاین، اولین گام از فرآیند ثبت‌نام برای شرکت در دومین مرحله فروش یکپارچه خودروها که افتتاح حساب وکالتی و واریز وجه است، از ۲۰ اردیبهشت ماه آغاز شد و متقاضیان به مدت ۱۰ روز (تا ۲۹ اردیبهشت ماه) فرصت داشتند برای تعریف حساب وکالتی به نام سازمان حمایت اقدام کنند؛ پس از اتمام این مهلت، کار پایش و ارسال اطلاعات متقاضیان از بانک به سامانه آغاز شد.
با ارسال اطلاعات متقاضیان واجد شرایط به سامانه، سایت سامانه از امروز (چهارشنبه سوم خرداد ماه) فعال شده تا مشتریان بتوانند برای انتخاب پنج اولویت خودرویی مورد نظر خود اقدام کنند، در این صورت آنها در لیست نوبت‌دهی یا حق تقدم خرید خودروهای داخلی بر مبنای لیست انتظار قرار خواهند گرفت.
همچنین سایت سامانه برای این منظور تا ۱۰ خرداد ماه فعال خواهد بود.
این طرح در سه قالب طرح ویژه متقاضیان عادی، طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و همچنین طرح جایگزینی خودروهای فرسوده اجرایی می‌شود.
در این مرحله از فروش خودروها ۲۳ محصول از چهار شرکت سایپا، مدیران‌خودرو، کرمان‌موتور و فرداموتورز با قیمت کارخانه‌ای (مصوب شورای رقابت) عرضه شده است.

ثبت نام خودرو

گروه خودروسازی سایپا ۱۱ محصول (کوییک GX، کوییک GX R، ساینا GX، ساینا GX اتوماتیک، ساینا GX دوگانه‌سوز، شاهین اتوماتیک و اطلس که همگی آن‌ها با موعد تحویل شهریور ۱۴۰۲ به‌ بعد هستند و همچنین کوییک اتوماتک، ساینا S، ساینا S اتوماتیک و شاهین) در این مرحله عرضه کرده است.
گروه صنعتی مدیران‌خودرو شش محصول (آریزو ۶ پرو، آریزو ۵ توربو، تیگو ۸ پرو، X۵۵ پرو، X۲۲ پرو و X۲۲ پرو توربو)، کرمان‌موتور سه محصول (جک S۳، جک J۴ و KMC J۷) و گروه فردا موتورز نیز سه محصول ( FMC SX۵، FMC R۵ و SUBA M۴) را عرضه کرده‌اند.
گفتنی است که برای متقاضیان عادی همه شرایط عمومی نظیر عدم پلاک انتظامی فعال، گواهینامه معتبر، عدم خرید خودرو از خوردوسازان طی ۴۸ ماه اخیر و… لحاظ می‌شود، اما برای متقاضیان مادر تنها شرط داشتن حداقل دو فرزند و مسدود داشتن وجه ۱۰۰ میلیون تومانی در حساب وکالتی آن‌هاست.

طرح جایگزینی خودروهای فرسوده و طرح جوانی جمعیت
در طرح ویژه جایگزینی خودروهای فرسوده نیز متقاضی شرکت در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده باید دارای خودروی فرسوده و طبیعتاً پلاک انتظامی فعال باشد؛ بنابراین نداشتن پلاک انتظامی فعال در این طرح محدودیت نیست اما متقاضی بایستی با توجه به اولویت تخصیص یافته، مدت زمانی بالغ بر دو ماه را به عنوان حداقل زمان فرآیند اسقاط در نظر گیرد. البته که این متقاضیان در صف انتظار خودروهای طرح عادی قرار نمی‌گیرند و با متقاضیان عادی قرعه‌کشی نوبت‌دهی نمی‌شوند، بنابراین در زمان کوتاه‌تری می‌توانند محصول خود را دریافت کنند.
۱- طرح جوانی جمعیت شامل مادرانی است که حداقل دارای دو فرزند هستند و یکی از فرزندان آن‌ها پس از تاریخ ابلاغ قانون جوانی جمعیت متولد شده باشد. برای احراز شرایط متقاضی، باید از سازمان ثبت احوال استعلام گرفت.
۲- برای ثبت نام در طرح عادی، متقاضی باید دارای گواهینامه تاریخ معتبر باشد، اما در طرح جوانی جمعیت دارا بودن گواهینامه برای مادران الزامی نیست.
۳- حساب بانکی متقاضی باید در زمان‌های مقرر که در بخشنامه مربوطه اعلام می‌شود وکالتی شود. اینکه وکالتی نمودن به نفع چه سازمانی باشد، در بخشنامه اعلام می‌گردد.
۴- برای جلوگیری از مشکلات بعدی واریز وجه، شماره همراه وارد شده در سامانه باید بنام متقاضی باشد.
۵- امکان ویرایش اطلاعات صرفا تا آخرین روز انتخاب محصول ممکن است و پس از آن امکان ویرایش خودرو وجود ندارد.
۶- در صورتی که پیغام “نام کاربری یا کلمه عبور صحیح نمی‌باشد” نمایش داده شود، به این معناست که کد ملی یا رمز عبور اشتباه وارد شده است.
۷- برای ثبت نام در طرح عادی، نباید پلاک فعال داشت، اما در طرح جوانی دارا بودن پلاک فعال برای مادران موردی ندارد.
۸- در بخشنامه مربوطه، خودروساز از سمت خودرو ساز در سایت یکپارچه اعلام می‌گردد که خودروهایی در زمان ثبت نام موجود هستند.
۹- برای بازیابی کلمه عبور، از کد ملی و شماره موبایلی که در زمان ثبت اطلاعات شخصی وارد شده استفاده نمایید.
۱۰- برای خودروسازان ایران خودرو و سایپا، محدودیت ۴۸ ماه وجود دارد و برای بقیه خودروسازان محدودیت ۲۴ ماه است.
۱۱- در صورتی که پیغام “عدم احراز در طرح جوانی توسط ثبت احوال” نمایش داده شود، باید به ادارات ثبت احوال استان محل سکونت مراجع کنید تا به احراز شرایط مورد نیاز برای ثبت در طرح جوانی جمعیت برسید.
۱۲- برای خودروهای تولید داخل، قبل از ثبت نام در سامانه یکپارچه حتماً باید به لیست قیمت‌های رسمی خودروسازان مراجعه کرده و قیمت نهایی خودرو را بررسی کنید.
۱۳- در صورتی که پیغام “ظرفیت محصول تکمیل است” نمایش داده شود، باید منتظر باشید تا ظرفیت برای محصول مورد نظر شما تکمیل شود یا به محصول دیگری تغییر دهید.
۱۴- در صورتی که خودرو با مبلغ کمتری از مبلغ نهایی فروش داده شود، تفاوت مبلغ به حساب خریدار عودت می‌شود.
۱۵- در سامانه یکپارچه، زمان ثبت نام به صورت دوره‌ای در سراسر سال انجام می‌شود. لذا برای انتخاب زمان مناسب برای ثبت نام، به وبسایت سامانه مراجعه کنید.
۱۶- در صورتی که با خودروی دریافتی از طرح جوانی جمعیت رضایت ندارید، می‌توانید داخل مدت ۳۰ روز برگشت خودرو را درخواست کنید. به علاوه، باید توجه داشت که در صورت ارسال اطلاعات نادرست یا ارائه اطلاعات تقلبی، قابلیت شرکت در طرح جوانی جمعیت برای فرد مذکور بسته خواهد شد.
۱۷- در سامانه یکپارچه، مدارک لازم برای ثبت نام در طرح جوانی جمعیت شامل اصل و کپی کارت ملی، اصل و کپی شناسنامه، اصل و کپی گواهینامه (در صورت داشتن)، اصل و کپی کارت بانکی و استعلام از سازمان ثبت احوال برای بررسی شرایط جوانی جمعیت می‌باشد.
۱۸- در صورتی که خودروسازان ایران خودرو و سایپا تعداد محدودی از خودروهای خود را برای ثبت نام در طرح جوانی جمعیت در نظر دارند، امکان دریافت خودرو به تعداد بیشتر نخواهید داشت.
۱۹- در صورتی که پس از ثبت نام در سامانه یکپارچه، تغییراتی در شرایط شما رخ داده است (مثلاً تغییر شماره تلفن)، حتماً باید این تغییرات را در سامانه وارد کنید تا مشکلاتی هنگام دریافت خودرو ایجاد نشود.

۰/۵ (۰ نظر)
لینک کوتاه : https://danestanyonline.ir/?p=142457

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.