هشدارهای پلیسی

هشدارهای پلیس در خصوص مراقبت از کودکان

هشدارهای پلیس در خصوص مراقبت از کودکان در مراکز خرید، تفریحی و خودرو و این که هرگز آن ها را در این مراکز تنها نگذارید و آنها را به حال خود رها نکنید.

مرکز اطلاع رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ در رابطه با امنیت کودکان در اماکن عمومی گفت: با توجه به حضور بیشتر کودکان در اماکن عمومی، بهتر است: والدین در فعالیت های اجتماعی، فرزند خود را همراه در اجتماع حاضر کنند. تا ضمن ارائه آموزش های لازم به کودکان، مهارت های خود مراقبتی را فرا بگیرند.

هشدارهای پلیس در خصوص مراقبت از کودکان در هنگام خرید

این مرکز از والدین می خواهد از فرستادن فرزندان خود برای خرید مایحتاج روزانه به صورت تنهایی خودداری کنند. همچنین سعی کنند فرزندشان را همراه خودشان برای خرید به مراکز تجاری ببرند تا علاوه بر آموختن آداب خرید، مهارت های لازم را فرا گیرند و قدرت نه گفتن و اعتماد به نفس آنان تقویت گردد. همچنین از رها کردن آنان در مراکز خرید، محیط های ساختمانی و داخل خودرو، دوری کنند، همچنین در طول روز، زمانی را برای بازی کردن و تفریح کودکان اختصاص بدهند و همراه کودکانشان در محیط های ساختمانی و یا مراکز تفریحی بازی کنند.

 چنانچه هنگام مراجعه به مراکز تجاری، نوزاد خود را در کالسکه قرار می دهند آن را در معابر رها نکنند. و در زمان مشاهده ویترین‌های مغازه و یا صحبت کردن با سایر افراد و متصدیان مغازه، نهایت مواظبت را داشته باشند و از آنان غافل نشوند؛ بخصوص زمانی که فرزندشان به طلا و جواهر آراسته است؛ زیرا سارقان طلاجات کودکان در کمین هستند.

هشدارهای پلیس در خصوص مراقبت از کودکان و دادن آموزش های لازم

این مرکز در پایان به شهروندان تاکید کرد: والدین نقاط خصوصی بدن کودکانشان را به آن ها آموزش دهند. به آنها تأکید کنند کسی حق لمس و نوازش آن را ندارد.

این مطلب را هم مطالعه کنید: هشدارهای پلیس در باره مراقبت از کودکان را جدی بگیرید

منبع: دنیای اقتصاد

مقالات تصادفی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close