حمل و نقل

مترو ایمن، سریع و مقرون به صرفه ترین وسیله برای رسیدن به نمایشگاه کتاب

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تهران، مهندس نوبخت گفت: با توجه به اینکه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در محل مصلی برگزار می شود و در آن محدود ترافیک وجود دارد برای رفع گره‌های ترافیکی استفاده از مترو برای رسیدن به این نمایشگاه مترو بهترین سریع ترین، ایمن ترین و مقرون به صرفه ترین وسیله حمل و نقل عمومی است.
وی با بیان اینکه امید است با تمهیدات اندیشیده شده، مردم با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به‌ویژه مترو به محل نمایشگاه تردد کنند، گفت: حرکت های مسافری مترو در این ایام افزایش می‌یابد.
نوبخت با بیان اینکه امسال در نمایشگاه کتاب برای خودروهای شخصی پارکینگ پیش بینی نشده است و همه بازدیدکنندگان می‌بایست با وسایل حمل و نقل عمومی تردد کنند، گفت: از مردم درخواست می‌کنیم با انتخاب مترو برای تردد به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران کمک کنند تا ترافیک در آن منطقه نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: شهروندان می‌توانند از دو ایستگاه مصلی امام خمینی (ره) در خط یک و ایستگاه شهید بهشتی در خطوط یک و سه متروی تهران، در ضلع شمال و جنوب مصلی تهران به نمایشگاه تردد داشته باشند.
وی ادامه داد: مسافرانی که از شهرستان های دیگر از طریق هوایی به تهران سفر می کنند هم می توانند با استفاده از ایستگاه پایانه ۱ و ۲ فرودگاه مهرآباد و یا ایستگاه پایانه ۴ و ۶ فرودگاه مهرآباد واقع در خط چهار متروی تهران به ایستگاه دروازه دولت عزیمت نموده و از آنجا با تغییر مسیر، سوار قطارهای خط یک متروی تهران شده و به ایستگاه های شهید بهشتی و مصلی امام خمینی(ره) محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتقل شوند.
نوبخت گفت: مسافران محترمی که از ترمینال جنوب وارد تهران می شوند، می‌توانند از ایستگاه پایانه جنوب سوار قطارهای خط یک متروی تهران شده و به ایستگاه های شهید بهشتی و مصلی امام خمینی (ره) عزیمت نمایند. همچنین مسافران ترمینال غرب که قصد بازدید از نمایشگاه را دارند می توانند از ایستگاه میدان آزادی واقع در خط ۴ سوار قطار شده و در ایستگاه تئاتر شهر پیاده و وارد خط ۳ مترو شوند و با قطارهای آن خط به ایستگاه شهید بهشتی انتقال یابند. مسافران ترمینال شرق نیز می توانند از ایستگاه تهرانپارس در خط ۲ خود را به ایستگاه امام خمینی (ره) رسانده و با ورود به خط ۱ مترو به ایستگاه شهید بهشتی و مصلی امام خمینی (ره) برسند.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در پایان خاطرنشان کرد: در ایام برپایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به‌جز کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط یک و سه، این آمادگی نیز وجود داد که در صورت نیاز قطارهای فوق‌العاده در تمامی خطوط اعزام شوند تا از ازدحام مسافران در ایستگاه ها جلوگیری شود.

منبع: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه

پایگاه خبری دانستنی آنلاین

مقالات تصادفی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close