بهداشت و پزشکی

عوارض وحشتناک قلیان کشیدن برای بانوان

عوارض وحشتناک قلیان کشیدن برای بانوان بسیار است که در این نوشتار به برخی از آنها اشاره می شود. محمدرضا مسجدی فوق‌تخصص بیماری‌های ریوی درباره مضرات و عوارض وحشتناک قلیان می‌گوید: مردم تصور می‌کنند که وقتی قلیان می‌کشند چون دود قلیان از آب رد می‌شود. (اخیراً هم می‌گویند از آب یخ رد می‌شود) و این دود تصفیه می‌شود و درست بر خلاف این است.

به گفته وی دود وقتی از آب رد می‌شود سنگین تر می‌شود و رسوب مواد مضر در گلو، حنجره و راه‌های هوایی خیلی بدتر می‌شود. با هر بار پُکی که فرد به سیگار می‌زند، نزدیک نیم لیتر هوا وارد دستگاه تنفس می‌شود. وقتی که فرد قلیان می‌کشد تا ۱۸ برابر این حجم را می‌تواند دود به سینه ببرد. یعنی میزان دودی که وارد ریه می‌شود، بسیار بیشتر است و مدت زمانی که دود داخل سینه می‌ماند خیلی بیشتر است.

سید جواد علوی پژوهشگر طب سنتی درباره عوارض وحشتناک قلیان برای زنان می‌گوید: سیگار و قلیان از دیدگاه طب سنتی دارای طبیعت گرم و خشک است که مصرف بیش از حد آن موجب افزایش خشکی و گرمی بدن می‌شود. به گفته وی استفاده از قلیان و سیگار موجب افزایش حرارت مغز و خشکی دماغ می‌شود هم چنین خفقان قلب را به همراه دارد؛ مواد زائد ایجاد شده توسط قلیان در خون رسوب می‌کند و موجب افزایش غلظت خون می‌شود که غلظت خون خود عامل بروز بسیاری از بیماری‌هاست.

عوارض وحشتناک قلیان کشیدن برای بانوان

خانم هایی که قلیان می کشند بیشتر دچار سفیدی و ریزش مو ، لک های پوستی ، کاهش ضخامت مو و شل شدن پوست صورت می شوند.

از دیگر عوارض وحشتناک قلیان برای زنانی که حداقل ماهی ۱ بار قلیان‌ می کشند:

۱۸% بیشتر احتمال نازایی
۳۳% بیشتر احتمال ابتلا به سرطان ریه
۲۴% بیشتر احتمال نوزاد نارس
۲۷% بیشتر احتمال تولد نوزاد عقب مانده دارند.

👈🏻 شما بین زیبایی و عوارض وحشتناک قلیان کدام را انتخاب می کنید؟

منابع: cloob.com

professormadjidsamiico

این مطلب را هم بخوانید: آنچه درباره مضرات قلیان باید بدانیم + اینفوگرافیک

مقالات تصادفی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close