1

راهنمای انتخاب لباس برای آقایان

  • کد خبر : 7773
  • 09 شهریور 1395 - 13:41
راهنمای انتخاب لباس برای آقایان

خریدن لباس آقایان خیلی دشوار است ولی خود آقایان چنین مشکلی ندارند و در همان فروشگاه اول لباس دلخواه‌شان را می‌خرند و قال قضیه را می‌کنند. فقط خریدن لباس مردانه مهم نیست. این هماهنگ کردن کت و شلوار و پیراهن و کفش است که از شما، مرد خوش‌پوش و مرتبی می‌سازد.

#انتخاب_لباس #آقایان #بیشتر_بدانیم #دانستنی

حتماً پیراهن‌های رنگارنگ و شاد محمدرضا شریفی‌نیا را در فیلم «دایره زنگی» به یاد دارید که احساسی از شادی و سرزندگی را به شما القا می‌کرد. در حقیقت چنین پیراهن‌های مردانه‌ای‌ شاید مناسب یک سفر تفریحی در سواحل شمالی کشورمان باشند؛ ولی برای مهمانی رسمی مناسب نیستند. خانم‌ها می‌دانند که خریدن لباس برای آقایان خیلی دشوار است ولی خود آقایان چنین مشکلی ندارند و در همان فروشگاه اول لباس دلخواه‌شان را می‌خرند و قال قضیه را می‌کنند. فقط خریدن لباس برای آقایان مهم نیست. این هماهنگ کردن کت و شلوار و پیراهن و کفش است که از شما، مرد خوش‌پوش و مرتبی می‌سازد.

شگردهای انتخاب لباس برای آقایان

انتخاب پارچه کت و شلوار

بسیاری از آقایان ایرانی قد بلند هستند، بنابراین نیازی ندارند از شگردهای انتخاب لباس برای بلندتر شدن قدشان استفاده کنند. اگر شما از این گروه از آقایان هستید، در انتخاب پارچه کت و شلوارتان دقت کنید تا بلندتر از آنچه هستید، به نظر نیایید. شما باید کت و شلوارهایی را که در پارچه آن راه‌های ریز عمودی کار شده است، کنار بگذارید. کت و شلوارهای با راه‌های افقی و یا پارچه‌های پیچازی که نقش‌های پنجره‌ای دارند، مناسب شماست. اگر شما لاغر هستید، از انتخاب پارچه‌هایی که به تن شما می‌چسبند، خودداری کنید و به جای آن، پارچه‌هایی را برگزینید که کمی ‌شل‌تر روی تن شما می‌نشینند. برعکس، اگر شما قد و قامت بلندی ندارید، به سراغ کت و شلوارهایی بروید که در پارچه آن راه‌های عمودی وجود دارد. ژاکت‌ها وکت‌های خیلی بلند مناسب شما نیست.

چه کفشی؟

انتخاب کفش مردانه هم قوانین ویژه‌ای‌ دارد. (همیشه کفشی را انتخاب کنید که رنگ شلوارتان باشد ویا تیره تر باشد.) لازم نیست جوراب‌های‌تان به‌طور دقیق رنگ کفش‌تان باشد. اگر روی شلوارتان کمربند بسته‌اید، سعی کنید کفشی بپوشید که هم‌رنگ کمربندتان باشد. اگر جین‌پوش هستید، تقریباَ می‌توانید هر رنگ و مدل کفشی را با آن بپوشید. فقط کفش‌هایی که زیاد براق هستند مناسب جین نیستند. چکمه، کفش‌کتانی، صندل و کفش مردانه چرمی‌همه با جین جور در می‌آیند ولی باید بر اساس پیراهنی که پوشیده‌اید، آن را با جین بپوشید. رنگ کفشتان با رنگ شلوارتان باید هماهنگی داشته باشد. (کفش مشکی با شلوار مشکی یا خاکستری جور می‌شود. اگر کفش قهوه ای دارید، آن را با شلوار قهوه ای، زغالی وسبز بپوشید).

چه رنگی؟

رنگ‌ها در لباس‌های مردانه معجزه می‌کنند ولی به یاد داشته باشید استفاده از بعضی رنگ‌ها در زمان بخصوصی از سال بهتر است. برای مثال، لباس برای آقایان در مایه زرد اغلب برای تابستان، رنگ‌های، قهوه‌ای، سبز و زرشکی برای پاییز مناسب است. پوشیدن لباس زرد رنگ در پاییز و لباس سبز در تابستان کمی ‌نامتناسب است. یک لباس روشن را با دو لباس تیره یا یک لباس تیره را با دو لباس روشن سِت کنید. برای مثال، کت و شلوار زغالی، پیراهن سفید و دستمال‌گردن قرمز، یا کت و شلوار خرمایی با پیراهن زرد و دستمال گردن سبز، یا شلوار خاکی با یک پیراهن آبی تیره. رنگ‌های تیره شما را لاغرتر نشان می‌دهد، درحالی‌که رنگ‌های روشن برجسته شده و چاق تر نشانتان می‌دهند. رنگ‌های تیره رسمی‌تر از رنگ‌های روشن است. کت و شلوار‌های تیره رنگ را برای جلسات رسمی ‌اداری کنار بگذارید.

کوتاه؟ بلند؟ عضلانی؟

هنگام انتخاب لباس برای آقایان، فرم بدن را هم مدنظر قرار دهید. اگر کوتاه قد هستید، نباید کفش‌های پاشنه‌دار یا چکمه‌های ساق بلند بپوشید. این‌گونه کفش‌ها هیچ کمکی به بلندتر به نظر آمدن شما نمی‌کند. سعی کنید حتی‌الامکان از لباس‌های آستین بلند و شلوارهای پارچه‌ای‌ استفاده کنید چون این‌گونه لباس‌ها موجب می‌شوند دست‌ها و پاهای شما بلندتر به نظر برسند. در ضمن، طرح پارچه لباسی که شما انتخاب می‌کنید بسیار مهم است. ژاکت‌هایی که در یک طرف خود دکمه دارند و شلوار پارچه‌ای یا جین که مدل راسته باشند، نیز برای شما مناسبند. اگر قد و قامتی بلند دارید، نباید از سر تا نوک پا یکرنگ باشید و از پوشیدن جلیقه یا ژاکت‌های صاف و بدون مدل، یا ژاکتی که در جلو، زیپ دارد، بپرهیزید. جلیقه‌های کوتاه که تا کمر شما می‌رسند هم موجب قد بلندتر شدن شما می‌شوند. شما باید سعی کنید از جلیقه و ژاکت‌هایی که در دوطرف دکمه دارند و نیز از شلوارهای کمر کوتاه، بیشتر استفاده کنید. از شلوارهایی استفاده کنید که رنگ تیره دارند و از پارچه نسبتا سفتی تهیه شده‌اند. بهتر است جنس شلوار با جنس پیراهن یا ژاکت شما متفاوت باشد. اگر از آقایان درشت هیکل و چاق به شمار می‌روید، نباید از لباس‌هایی مانند جلیقه‌های بادگیر و یا در کل لباس‌هایی که یک لایه اضافه دارند، استفاده کنید.

در ضمن باید دقت کنید سایز دور گردن لباس رسمی‌ که انتخاب می‌کنید، به‌طور دقیق اندازه گردن و یا حداکثر یک سایز بزرگ‌تر باشد. در هنگام خرید لباس برای آقایان، سعی کنید که بلوزهای بزرگ را با بافت‌های درشت انتخاب کنید و از پوشیدن جلیقه‌های ایستاده بپرهیزید. پارچه لباس‌هایتان هم نباید خیلی سفت و محکم باشد. در مقابل لباس‌های یقه هفت، با طرح‌های عمودی و لباس‌های یقه باز و نیز جلیقه‌های سه یا چهار دکمه، برازنده شماست. بهتر است به جای بلوزهای بزرگ و گشاد، از بلوزهای کشباف با رنگ‌های تیره و شلوار آزاد و راحت، استفاده کنید. آقایانی که شکم بزرگی دارند نباید از کت‌های کمر باریک و یا هر پوششی که موجب برآمده شدن شکم می‌شود، استفاده کنند. این افراد نباید کمربند خود را روی شکم‌شان ببندند. نباید همانند افراد لاغر اندام، لباس‌هایی با پارچه براق و رنگ روشن بپوشند. در مقابل باید سعی کنند که از لباس‌های تیره رنگ با جنس کتان یا لنین و شلوارهایی که روی کمر قرار می‌گیرند، استفاده کنند.

چه جنسی؟

پیراهن‌های مردانه جنس‌های متفاوتی دارند و این بستگی به بودجه شما دارد که بخواهید چقدر پول برای یک پیراهن بپردازید. پیراهن‌های مردانه نخی این حسن را دارند که نرمند و در طول روز در آن احساس راحتی می‌کنید، به راحتی هم چروک نمی‌شوند و می‌توانید در طول یک روز کاری بدون نگرانی از چروک شدن، آن را بپوشید. رنگ‌های روشن پیراهن‌های نخی برای هر فصلی مناسبند. اگر می‌خواهید در تابستان احساس خنکی کنید، پیراهن‌های مردانه از جنس لنین را انتخاب کنید ولی فراموش نکنید که این جنس لباس برای آقایان به راحتی چروک می‌شود و باید وقت بیشتری برای اتو کردن آن صرف کنید.

منبع: پرشین وی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات: 0 / 5. تعداد امتیازات: 0

به این خبر امتیاز دهید

0/5 (0 نظر)
لینک کوتاه : https://danestanyonline.ir/?p=7773

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

فرم جستجو

تبلیغات در سایت   درباره ما   تماس با ما

logo-samandehi