1

انتخاب عطر زمستانی : چگونه عطری مناسب زمستان بیابیم

 • کد خبر : 64494
 • 05 دی 1398 - 11:58
انتخاب عطر زمستانی : چگونه عطری مناسب زمستان بیابیم

دانستنی آنلاین: روند پیدا کردن و انتخاب عطر زمستانی شبیه به انتخاب عطر مناسب بقیه فصول سال است. تفاوتی ندارد که خانم باشید یا آقا، به دنبال عطر زنانه باشید یا عطر مردانه و عطری برای فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان بخواهید یا برای فصول گرم سال در جستجوی یک ادکلن باشید، در هر […]

دانستنی آنلاین: روند پیدا کردن و انتخاب عطر زمستانی شبیه به انتخاب عطر مناسب بقیه فصول سال است. تفاوتی ندارد که خانم باشید یا آقا، به دنبال عطر زنانه باشید یا عطر مردانه و عطری برای فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان بخواهید یا برای فصول گرم سال در جستجوی یک ادکلن باشید، در هر صورت باید عطری را انتخاب کنید که پیش از هرچیز خودتان از آن خوشتان بیاید، زیرا تقریباً تمام روز در حال بوییدن آن خواهید بود.

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین: اگر در جستجوی عطر زمستانی هستید و می‌خواهید ادکلنی برای فصول سرد سال تهیه کنید، بهتر است به سراغ رایحه‌های سنگین بروید و عطرهایی با رایحه‌ی تند، رایحه‌های چوبی و خوراکی را به عنوان ادکلن فصل زمستان خود انتخاب کنید. با ما همراه باشید تا شما را با روش انتخاب رایحه و عطر مناسب زمستان آشنا کنیم، بهترین ادکلن های زمستان سال ۲۰۲۰ را به شما معرفی کنیم و پس از آن کدهای تخفیف خرید این عطرها در فروشگاه‌های اینترنتی معروف عطر و ادکلن را تقدیم شما خواهیم کرد.

ویژگی های مورد نظر در انتخاب عطر زمستانی

۱- ویژگی‌های پایه یک عطر زمستانی را بشناسید

پیش از آنکه بخواهید یک عطر زمستانی را خریداری کنید، باید با ویژگیهای پایه عطرهای زمستانه و مناسب فصل سرد آشنا شوید. در ادامه با این ویژگی ها که باید در زمان انتخاب عطر زمستانی به آن ها دقت کنید آشنا خواهید شد.

رایحه سنگین

چنانچه در فصول گرم به دنبال عطری مناسب باشید باید به دنبال ادکلن‌هایی با سرعت انتشار بالا بروید. برای مثال در فصل تابستان رایحه های سبک از همه مناسب‌تر هستند. این در حالی است، که در زمستان می‌توانید رایحه‌های سنگین‌تر را انتخاب کنید. عطرها در ماه‌های سردتر سال با سرعت بیشتری محو می‌شوند (علت این امر خشک بودن پوست است.) ، بنابراین انتخاب یک رایحه سنگین‌تر به شما کمک می کند تا مدت بیشتری بوی عطر را به همراه داشته باشد. در ضمن این اولین فاکتور و همچنین مهمترین فاکتور در زمان انتخاب عطر زمستانی محسوب می‌شود.

اهمیت بالای توجه به نت های پایه در انتخاب عطر زمستانی

قائل شدن اهمیت بیشتر برای نت‌های پایه

نت های پایه یک رایحه برای تصمیم گیری صحیح در زمان انتخاب عطر زمستانی از اهمیت بیشتری برخوردار است. هر عطر استانداردی شامل سه لایه با نام‌های نت‌های آغازین، نت‌های میانی و نت‌های پایه‌ای هستند. نت‌های پایه سنگین‌ترین قسمت رایحه هر عطر بوده و مدت طولانی‌تری استشمام می‌شوند؛ این در حالی که نت‌های آغازین به سرعت محو می‌شوند. سبزی پاچولی، وانیل و چوب صندل  پایه مشترکی هستند که در اکثر عطرهای زمستانی مشاهده خواهید کرد.

بهترین روش برای پیدا کردن اطلاعات مربوط به لایه‌های مختلف رایحه عطر خواندن داده‌های ارائه شد در سایت تولید کننده آن محصول است.

یک عطر زمستانی مناسب باید غلیظ باشد

عطرهای غلیظ برای زمستان مناسب‌تر هستند

اگر می‌خواهید یک عطر زمستانه مناسب را انتخاب کنید، باید تا حد امکان غلیظ‌ترین نسخه رایحه محبوب خود را برگزینید. ادکلن‌ها از نظر غلظت رایحه عددی حدود ۵% را به همراه دارند و این در حالی که ادو پرفیوم دارای حدود ۱۵% تا ۱۸% غلظت است. البته پرفیوم یا همان عصاره عطر می‌تواند تا ۳۰ درصد نیز غلظت داشته باشد. این امر یکی دیگر از اصول مهم انتخاب عطر زمستانی است.

۲- انتخاب دسته رایحه

حال که با ویژگی‌های پایه مورد نظر در یک عطر مناسب فصل سرد آشنا شدید، باید خود را برای انتخاب یک دسته از دسته بندی های مختلف عطر آماده کنید، تا بتوانید عطر زمستانی مناسبی را برای خود انتخاب کنید.

در زمان انتخاب عطر زمستانی رایحه های خوراکی می‌تواند یکی از گزینه‌های ممکن باشد

رایحه‌های خوراکی

زمستان فصل سردی است و رایحه‌های شیرین در فصول سرد جذابیتی دوچندان پیدا می‌کنند. اکثر عطرهای خوراکی رایحه‌های شیرینی را با خود به همراه دارند. نمونه های زیر از عطرهای خوراکی مناسب فصل سرد سال هستد:

 • Le Petite Robe Noire by Guerlain
 • Candy by Prada
 • Salted Caramel by Shay and Blue

عطرهای تند شرقی نیز برای فصل زمستان مناسب هستند

رایحه‌های تند

رایحه‌های تند که در دسته عطرهای گرم قرار می‌گیرند یکی دیگر از دسته عطرهای مناسب فصل سرد زمستان هستند. در زمان انتخاب عطر زمستانی به عطرهای دارای رایحه حل، دارچین و جوز هندی توجه ویژه‌ای کنید. این عطرها که با عنوان عطرهای Orientals یا شرقی نیز شناخته می‌شوند و معمولاً بوی غنی و قوی و غریب دارند.

 • Shalimar by Guerlain نمونه‌ای کلاسیک از این نوع عطر است.

رایحه‌های چوبی نیز برای انتخاب عطر زمستان مناسب هستند

رایحه‌های چوبی

عطرهای چوبی که شما را به یاد رایحه جنگل و درختان سرو یا چوب در حال سوختن می‌اندازند نیز برای فصل زمستان گزینه‌ای مناسب به شمار می‌روند. از این دسته عطرها که معمولاٌ رایحه ای غنی و سنگین دارند ممکن است با عطرهایی شامل رایحه مرکبات ترکیب شده و رایحه‌هایی شگفت آور را به وجود بیاورند. از جمله این عطرها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ادکلن‌های زمستانی شامل رایحه برگاموت
 • عطرهای زمستانه دارای رایحه پاتچولی
 • عطرهای فصل سرد دارای بوی خزه بلوط یا اوک موس
 • عصاره‌های خوشبوی دارای عطر لبندوم

Hypnose by Lancome یکی از عطرهای این دسته است.

عطرهای گل را در صورت غلیظ بودن می توان به عنوان عطر زمستانی انتخاب کرد

از رایحه‌های تابستانی به عنوان عطر زمستانی

اگر حس بویایی شما سازگاری چندانی با روایح مناسب زمستان ندارد، بهتر است در انتخاب عطر زمستانی کمی تامل کنید و به جار آن ار همان عطرهای باقی مانده از فصل تابستان خود استفاده کنید. این عطرها شامل ادکلن و پرفیوم‌هایی با رایحه گل‌ها هستند. اگر می‌خواهید یک عطر گلی زنانه یا مردانه را برای فصل سرد سال استفاده کنید از انواع غلیظ آن استفاده نمایید که ماندگاری بیشتری داشته باشد. به یاد داشته باشید که مهمترین امر در انتخاب عطر و ادکلن رایحه و بوی مورد پسند و جذاب است و این نوع رایحه ها نیز ممکن است عطر مناسب زمستان محسوب شوند.

ادکلن Vera Wang’s Princess یک نمونه از این عطرها است که در زمان انتخاب عطر زمستانی/تابستانی می‌توانید روی آن نیز حساب باز کنید.

خرید و انتخاب عطر زمستانی به صورت اینترنتی

انتخاب و خرید عطر به صورت اینترنتی می‌تواند مانند یک تیغ دو لبه باشد. همانقدر که ممکن است در زمان خرید اینترنتی عطر سردرگم باشید، به همان میزان نیز از نظر اقتصادی سود خواهید کرد، زیرا نگهداری کالا در انبار از مغازه ارزانتر بوده و به همین علت فروشگاه‌های اینترنتی قیمت ارزان‌تری دارند. اگر قصد خرید یک عطر زمستانی را دارید، بهتر است ابتدا یک سمپل یا نمونه آن را دریافت کنید و پس از آن به سراغ خرید نسخه پر حجم یا اصلی آن بروید. ضمناً می‌توانید ابتدا یک نمونه تستر آن را در مغازه‌های فروش عطر امتحان کنید و سپس نوع اصلی را سفارش دهید. خرید عطر از فروشگاه‌های اینترنتی شامل دو مزیت زیر است:

 • فروشگاه‌های معتبر کالاهای اورجینال را تحویل شما می‌دهند، چیزی که ممکن است در زمان خرید از برخی فروشگاه‌های فیزیکی اتفاق نیفتد.
 • قیمت تمام شده برای فروشگاه کمتر از فروشندگان سنتی است، به همین علت شاهد کاهش چند درصدی قیمت خواهید بود.

حال که به احتمال زیاد تصمیم خود را برای انتخاب عطر زمستانی گرفته اید شما را با چند فروشگاه اینترنتی عطر و ادکلن آشنا خواهیم کرد (این بخش به زودی و با تحویل کدهای تخفیف توسط فروشگاه‌ها به ما تکمیل خواهد شد. چنانچه پیش از ثبت کدهای تخفیف در حال خواندن این مطلب هستید، کافی است با ایمیل خود در بخش نظرات برای ما پیغام بگذارید تا به محض دریافت کدها و درج در سابت، آن را برای شما نیز ارسال کنیم.)

در تهیه مطلبی که در مورد روش انتخاب عطر زمستانی در وب سایت دانستنی آنلاین مطالعه کردید، از متن در وب‌سایت wikihow استفاده شده است.

۰/۵ (۰ نظر)
لینک کوتاه : https://danestanyonline.ir/?p=64494

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
 1. مطلب جالبی بود
  منظور شما از کد تخفیف در مطلبتون چی بود

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.