خودرو

درگ نیسان GT-R تقویت شده و مک لارن ۷۲۰S استاندارد +ویدئو

همانطور که می دانید نیسان GT-R استاندارد از نظر شتاب در حد و اندازه مک لارن ۷۲۰S نیست. بنابراین در سری درگ های Drag Times کار جالبی انجام دادند و یک نیسان GT-R تقویت شده با قدرت ۷۲۰ اسب بخار (مساوی با قدرت مک لارن) برای رقابت با آن آوردند که باز هم از مک لارن شکست خورد که البته تا حدودی هم طبیعی به نظر می رسید چون وقتی قدرت ها مساوی باشند خودروی سبک تر برنده رقابت است.
اما این بار یک نیسان GT-R تقویت با کلی لوازم و قدرت ۹۳۰ اسب بخار برای نبرد با مک لارن استاندارد ۷۲۰ اسبی وارد میدان شده است تا بحث اختلاف وزن هم منتفی شود زیرا این GT-R که در فیلم می بینید ۲۱۰ اسب بخار قویتر از مک لارن است!! یعنی به عبارتی اختلاف قدرت آنها اینبار چیزی در حدود یک ماکسیمای ۶ سیلندر است!! مسلما اینبار نسبت نیرو به وزن GT-R کاملا برتر از مک لارن است.
کار جالب دیگری که در فیلم انجام می دهند این است که هر دو خودرو را قبل از تست روی داینو می برند و قدرت واقعی آنها را در چرخ اندازه می گیرند که برای مک لارن رقم ۶۹۱ اسب بخار و برای نیسان رقم ۸۱۳ اسب بخار به دست می آید.
اکنون این سوال پیش می آید که آیا ۲۱۰ اسب بخار قدرت اضافی (یا ۱۲۲ اسب بخار قدرت اضافی در چرخ) برای شکست دادن مک لارن در تست شتاب کافی است یا باز هم کم است؟!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close