کسب و کار

صدور امریه سربازی برای اشتغال روستایی در دستور کار دولت است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از امضای تفاهم نامه ای با ستاد کل نیروهای مسلح برای اجرای طرح امریه سربازی در راستای اشتغال روستایی خبر داد.

سید ابوالفضل رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه طی سال جاری برای اشتغال روستایی اقدامات خوبی صورت گرفته که از جمله آنها تخصیص ۱.۵میلیارد تومان تسهیلات از صندوق توسعه ملی است، بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات مثبت این مقوله، انعقاد تفاهم نامه ای با ستاد کل نیروهای مسلح است تا بتوانیم برای سربازانی که مهارت اشتغال زایی دارند، امریه حضور در روستاها دریافت کنیم.

وی افزود: طی این تفاهم نامه، برای هر دهستان هشت سرباز که مهارتی در یک زمینه خاص مثلا صنعت یا گردشگری دارند، صادر می شود و آن سرباز، دوران خدمت خود را در یک روستا، به آموزش مردم در راستای اشتغال زایی و راه اندازی کارگاه های کوچک مشغول می شود.

۲۶درصد جمعیت کشور روستایی و عشایر هستند

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، گفت: ۲۶درصد جمعیت کشور را روستائیان و عشایر تشکیل می دهند که حجم قابل توجهی از تولیدات، مدیون این قشر تولید محور است لیکن بدون اشتغال روستایی و توسعه اقتصادی نمی توانیم شاهد تحقق رشد هشت درصدی مد نظر برنامه ششم، باشیم.

رضوی با تاکید بر اینکه بسیاری معتقد هستند مشکل اشتغال زایی در کشور، تنها با تسهیلات و پول رفع نمی شود، بیان کرد: با اجرای طرح امریه آموزش اشتغال زایی می توانیم شاهد توانمند سازی روستاها باشیم.

وی افزود: این سربازان در اجرای طرح آمایش سرزمینی روستاها با توجه به ظرفیت های هر روستا، اقدام به توسعه اشتغال بومی خواهند کرد تا روستائیان برای استفاده از تسهیلات اشتغال زایی گزینه های بهتری را پیش رویشان داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

گردآوری‌شده توسط پایگاه دانستنی آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close