دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ‌های تیره در فضاهای کوچک

وقتی‌که از فضاهای کوچک صحبت می شود و جاهایی که کمی جمع‌وجور هستند، همیشه پیشنهاد می شود که از رنگ‌های روشن مایل به سفید و خود سفید برای رنگ‌آمیزی دیوار هاش استفاده شود و یا از لوازم بارنگ روشن برای دکوراسیونش استفاده شود. ولی طراحان داخلی این را کاملاً درست نمی دانند و درواقع باید گفت درست است که استفاده از رنگ‌های تیره در فضاهای کوچک ممکن است فضا را بسته کند، اما با استفاده درست و به‌جا و ترکیب‌های مناسب رنگی می شود اتاق کوچکتان جذاب‌تر از همیشه باشد. در این مطلب درباره رنگ‌های تیره در اتاق‌های کوچک صحبت می‌کنیم.

استفاده از رنگ‌های تیره در فضاهای کوچک بسیار جذاب هستند

خیلی از مردم هنوز از به کار بردن رنگ‌های تیره برای رنگ دیوارهای منزلشان اکراه دارند و این جسارت را به خودشان نمی دهند که از رنگ‌های متفاوت‌تری برای دکوراسیون خانه استفاده کنند‌. این مسأله تنها در مورد رنگ دیوارها صدق نمی‌کند و می شود از رنگ‌ها در مبلمان، پرده و چراغ‌ها هم استفاده کرد.

رنگ‌های تیره در فضاهای کوچک گاهی می توانند بسیار جذاب باشند و شما را شگفت‌زده کنند‌. رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای، شکلاتی، آبی، قرمز تیره و بنفش می توانند در ترکیب‌های مناسبی بسیار چشم نواز و آرامش‌بخش و درعین‌حال شیک و جذاب باشند.

رنگ تیره در پذیرایی

حقیقت این است که این رنگ‌ها اگر درست استفاده نشوند می تواند فضا را بسیار دلگیر و گرفته نشان بدهد و هیچ زیبایی بصری هم نداشته باشد ولی اگر به‌درستی استفاده شود می تواند بسیار گرم و دل‌چسب باشد و تفاوت بسیاری هم در فضای اتاقتان ایجاد کند. درواقع فضاهای کوچک در مقایسه با فضاهای بزرگ‌تر پتانسیل بیشتری برای احساس‌گرمی و صمیمیت و آرامش دارند.

ایجاد سایه‌روشن در اتاق‌های کوچک

مهم‌ترین مسأله در استفاده از رنگ‌های تیره ایجاد نور و سایه است. وقتی می‌خواهید در اتاق کوچکی از رنگ‌های تیره استفاده کنید باید در ایجاد سایه‌روشن دقت داشته باشید. بازی بارنگ‌ها مهم‌ترین مسأله است. مثلاً اگر برای یک دیوار از رنگ تیره‌ای مثل سرخ(قرمز تیره) استفاده کنید و اجازه دهید که نور طبیعی زیادی به آن بتابد، بسیار زیبا و خیره‌کننده خواهد بود. لازم نیست که تمام اتاق را به همان رنگ در بیاورید. می توانید بقیه دیوارها را سفید نگه‌دارید و تنها یک دیوار را رنگ کنید.

قرمز تیره در پذیرایی

رنگ‌های تیره نه‌تنها می توانند در اتاق‌های کوچکتان به کار بروند، بلکه در راهروها و دالان‌ها و حتی حمام هم می توانید به زیبایی از این رنگ‌ها استفاده کنید. حتی اگر نور طبیعی زیادی نداشتید می توانید با استفاده از یک لامپ کوچک و یا چراغ سایه‌روشن موردنظرتان را ایجاد کنید. بخصوص این‌که از مبلمان بارنگ‌های روشن در ترکیب با این دیوارهای تیره استفاده کنید که به‌آسانی می تواند جذابیت و زیبایی بسیار زیادی را ایجاد کند.

استفاده از رنگ‌های براق برای فضاهای کوچک

ایده‌های هوشمندانه می تواند در ایجاد یک تناسب رنگی تأثیرگذار باشد. وقتی‌که شما مبلمان روشنی دارید و یا می‌خواهید از لوازم روشن برای دکوراسیون فضای کوچکتان کمک بگیرید، می توانید از دیوارهای تیره و گرم استفاده کنید تا تعادل رنگی خوبی برقرار شود. به خاطر داشته باشید که برای فضاهای کوچک از رنگ‌های کمی براق استفاده کنید. چراکه باعث بهتر منعکس شدن نور می شود و زیبایی اتاق را چند برابر می‌کند.

منبع: دونفره دات کام

گردآوری‌شده توسط پایگاه دانستنی آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close